Najczęstsze pytania

  1. Home
  2. FAQ

? Po co iść do adwokata?

Nie da się ukryć, że każda podjęta przez nas decyzja, nawet w życiu prywatnym, rodzi określone konsekwencje prawne. Stąd też proste czynności, takie jak zakup samochodu, wzięcie pożyczki czy podpisanie umowy przeradzają się w różnego rodzaju spory procesowe.

Znajomość prawa jest więc bardzo ważna, jednak w dobie, kiedy pomoc prawna jest tak powszechna, nikt nie musi doskonale znać się na wszystkim. Tym samym kiedy nie mamy pewności co do konsekwencji prawnych, warto skorzystać z usług, które świadczy kancelaria adwokacka.

Dzięki temu za niewielką opłatą poczujesz się bezpieczniej i zyskasz gwarancję, że wszystko, co robisz, będzie dla Ciebie korzystne.

? Czy adwokat może reprezentować mnie w sądzie?

Tak, adwokat jest uprawniony do reprezentowania swoich Klientów w sądzie i innych urzędach. Oczywiście wszystko musi odbywać się oparciu o stosownie udzielone pełnomocnictwo przez Klienta.

? Ile kosztuje adwokat? Ile kosztuje porada prawna?

Koszty usług kancelarii adwokackiej są ustalane indywidualnie. Oznacza to, że cena pomocy prawnej zależy od charakteru sprawy i jej zawiłości, wkładu pracy ze strony adwokata oraz wartości przedmiotu sprawy.

Częściowo kwota ta uzależniona jest od miejsca prowadzenia sprawy. Nasza Kancelaria adwokacka osobiście ustala cenę całości usług, dlatego też nie da się określić tego za pomocą uniwersalnego cennika.

Oczywiście jako Kancelaria działająca na terenie Małopolski staramy się oferować Klientom najwyższą jakość usług w przystępnych cenach. Wierzymy, że adwokat powinien pomagać każdemu potrzebującemu wsparcia prawnego.

Jeśli zastanawiasz się ile będzie kosztować porada prawna w Twojej sprawie skontaktuj się z nami. Wycenimy koszt usług prawniczych i umówimy się na spotkanie.

? Koszty sądowe — kto je pokrywa?

Koszty sądowe, takie jak wydatki na biegłych czy opłaty sądowe pokrywa klient. W przypadku wygrania sprawy koszty te są zwracane przez stronę przegraną.

Oczywiście istnieje możliwość złożenia w imieniu klienta odpowiedniego wniosku do sądu w celu zwolnienia z kosztów sądowych. W skonstruowaniu i złożeniu takiego wniosku pomoże Ci nasza kancelaria.

Warto pamiętać, że strona która wygrywa postępowanie sądowe otrzymuje zwrot poniesionych kosztów

? Wizyta w kancelarii, a potrzebne dokumenty

Jest to dość rozległe zagadnienie, ponieważ zależy to od rodzaju sprawy i od tego, z jaką gałęzią mamy do czynienia – czy jest to prawo cywilne, prawo karne, prawo rodzinne i opiekuńcze, itp.

Jedno jest pewne: im więcej dokumentów, tym lepiej. Warto zabrać ze sobą wszystkie, które mamy w posiadaniu, a adwokat wybierze te, które uzna za przydatne dla konkretnego postępowania.

? Wizyta u prawnika – co warto wiedzieć?

  • Adwokat zawsze chce Ci pomóc – pamiętaj, że zależy nam na wygranej sprawy nie mniej niż Tobie, dlatego masz pewność, że nasza wiedza, doświadczenie i zdeterminowanie umożliwią Ci wygranie każdej sprawy.
  • Nigdy nie należy ukrywać żadnych faktów, szczególnie jeśli chodzi o prawo karne – każdy szczegół może być istotny dla sprawy, nawet jeśli wydaje Ci się, że może on Cię obciążać.
  • Kancelaria będzie potrzebować wszelkich dokumentów związanych z Twoją sprawą, dlatego zabierz je ze sobą na pierwsze spotkanie.
  • Prawnik jest między innymi od tego, żeby Cię wysłuchać, dlatego nie bój się mówić i pytać – adwokata obowiązuje tajemnica adwokacka, więc możesz mu w pełni ufać.
  • Nasza kancelaria adwokacka ma szerokie pole działania, dlatego bez problemu umówisz się w miejscu, które będzie dla Ciebie najwygodniejsze. To bardzo ważne, ponieważ prowadzenie sprawy na odległość jest nieco trudniejsze i może przysparzać klientowi problemów związanych np. z dojazdem

? Czy adwokat może mi pomóc w mojej sprawie?

Wszystko zależy od rodzaju sprawy, w jakiej potrzebujesz pomocy. Nasza kancelaria specjalizuje się w różnych dziedzinach prawa, więc najlepiej skontaktować się z nami i opowiedzieć o swoim problemie, aby uzyskać wstępną ocenę czy możemy Ci pomóc. Jeżeli Twój proble prawny nie będzie w zakresie naszych kompetencji, wskażemy Ci odpowiednią instytucję, która powinna udzielić pomocy.